Навчання в Канаді – відмова у студентській візі

Ви вирішили отримати освіту в Канаді.  Вступили на навчання до канадського вишу. Щоб вступити до коледжу чи університу, Ви витратили як мінімум місяць свого життя на кропітку роботу збирання усіх документів та їх переклад на англійську мову, скористалися послугами канадського візового центру чи самі подали заяву в онлайн режимі, але канадський консул чи імміграційний офіцер відмовив Вам у наданні студентської візи на навчання в Канаді.   
 
Ви отримали відмову, але не розумієте чому? І справді, вся процедура прийняття рішення про видачу візи на навчання до Канади є закритою  і не зовсім прозорою. Не зрозуміло, що робиться в "голові" офіцера, який вирішує давати чи не давати візу? Тому, студенти часто губляться в цьому процесі і впадаютьу відчай.
 
У студентів на це є повне право, тому що Закон про Імміграцію та охорону біженців, який саме і регулює видачу студентських віз, не описує детально матеріально-процесуальні права студента при подачі на студентську візу чи матеріально-процесуальні вимоги, які імміграційний офіцер повинен дотримуватися при розгяді заяви студента на навчання.
 
Канадські громадяни були обурені таким ставленням до своїх родичів з інших країн які подавали такі заяви і вимагали хоча б якогось пояснення від Уряду Канади. Це і призвело до видачі канадським імміграційним офіцером письмового поясненя при відмові  будь-яких віз: студентських, гостьових чи робочих.
 
Але як стверджує Майкл Нірен, адвокат  та член Асоціації імміграційних адвокатів Канади, закон не вимагає від офіцера надавати деталізоване пояснення.
 
Уряд Канади скоріше прийняв політичне рішення надавати пояснення, ніж адміністративне, тому що, на сьогоднішній момент в Канаді і надалі не ведуться статистичні та адміністративні обліки причин чому деякі візи не були видані. 
 
Той самий закон дає право імміграційному офіцеру відмовити студенту у в’їзді в Канаду, якщо він гадає, що студент не повернеться в Україну або не задовільнить офіцера у виконанні  інших вимог закону.  Як Ви бачите, це є дуже суб’єктивне рішення.
 
Отже, виникає питання: що треба зробити, щоб задовільнити вимоги офіцера, який розглядає Вашу анкету і приймає остаточне рішення про надання чи відмову у видачі візи?  
 
По-перше, кожний закон пишеться і читається між рядками. Нормативний регламент  Закону про Імміграцію та охорону біженців дещо розкриває нам ці задуми, але щоб зрозуміти решту нюансів, потрібно працювати з адміністративним кодексом Канади. Це є питання досвіду і знань.  Отже, першим кроком задовільнити офіцера є досконале заповнення заяви на візу, де вимоги Закона про Імміграцію та охорону біженців та адміністративного кодекса виконуються повністю.Тому потрібно залучати фахові консультаційні агенства чи осіб, які розуміють канадські адміністративні вимоги та можуть вже з перших кроків запобігти помилок й збільшити шанси заявника на отримання позитивного результату щодо візи.
 
Володимир Паславський – магістр з державної політики, адміністрації та права, Йоркського Університету, Торонто, та президент консалтингової компанії "Група Провіденс", яка консультує міжнародних студентів при вступі до канадських вишів, стверджує, що: «"невідкривних" студентських віз майже нема, якщо правильно пред’явити та аргументувати справу того чи іншого студента перед імміграційним офіцером».
 
Згідно В. Паславського, канадський консул або офіцер діє неначе він є член арбітражної комісії і тому є змушеним приймати до уваги плеяду аргументів. 
 
«На основі цього розуміння, можна виробити цілу стратегію щодо подачі на студентську візу. На даний момент базуючись на статистиці, існує 60% шансу, що будь-яку студентську візу з України до Канади задовільнять. Але з правильним підходом, результат можна збільшити до 80%, якщо не до всіх 100%», говорить В. Паславський.
 
Для Канади міжнародні студенти корисні і потрібні. Вони приносять суттєвий внесок в канадську економіку. У 2010 році, по офіційним даним Уряду Канади, міжнародні студенти вклали понад $7,7 мілярдів в економіку Канади, сприяли створенню понад  81 000 місць зайнятості для канадців і понад $445 мільйонів було зібрано у формі податків в державну казну (http://www.international.gc.ca/education/report-rapport/economic-impact-economique/index.aspx?lang=eng). Тому, Канаді не вигідно не відкривати візи міжнародним студентам.
 
Особи, яким не відкриваються візи, підозрюються в тому, що вони не є справжніми студентами і їхньою основною метою є імміграція в Канаду, а не навчання в Канаді. Студентська віза для таких людей є крайньою та відчадушною спробою потрапити в Канаду. Тому вони часто подають не автевтичні супроводжуючі документи. В таких особах, переважно вже є попередні відмови на їхні запити на гостьові або робочі візи. За неправильне висвітлення фактів, стаття 40(2) Закона про Імміграцію та охорону біженців, забороняє тій особі у в’їзді в Канаду на 5-ти річний термін. Заборона знімається, якщо є спеціальний дозвіл міністра або інші пом’якшуючі та важливі обставини. 
 
Проте, якщо подавалася анкета на отримання студентської візи і всі документи були правдивими та правильно заповненими, але Ви всеодно отримали відмову, то знайте, що в імміграційного офіцера скорше всього на це була якась обставина. Вони, немов члени арбітражних комісій, привикли працювати з максимальною кількістю доказів, а не з мінімальною кількістю аргументів.  
 
В. Паславський рекомендує студентам подавати чимнайбільше необхідних документів, щоб отримати візу.
 
Консультуючи своїх студентів, Група Провіденс залучає матеріально-процесуальні нюанси адміністративного кодексу Канади. Це дозволяє надати переконливу аргументацію з усіх пунктів, по яким студент потенційно може отримати відмову.  Навіть у випадку відмови, існують процедури, які дозволяють «апелювати» відмову з позитивним результатом. 
 
Нажаль, але реальність є така, що не всі справи можна «виграти». Так само як адвокат в суді не може дати гарантію про перемогу, бо існує брак доказів, свідчень або нема правового прецендента, так само не кожну заяву на візу можна задовільнити. Але досвідчена «студентська» агенція може збільшити Ваші шанси отримати студентську візу.
 
По-друге, потрібно працювати з акредитованою агенцією, яка працює за формальними дозволами з державними чи приватними вишами Канади. Група Провіденс саме є такою агенцією і має офіційні угоди з вишами у провінції Онтаріо.  Група Провіденс – канадська консалтингова компанія, яка безкоштовно консультує українських студентів, які вирішили навчатися в Канаді. Група Провіденс супроводжує студентів з моменту обрання програми й аж до приїзду до Канади. Нерідко студенти користуються послугами та підтримкою Групи Провіденс впродовж навчального процесу.  За додатковою інформацією, звертайтеся на е-пошту: info(@)prov.in.ua або на телефон +1-647-831-2139.