Освіта в Канаді: як уникнути підводних каменів.

Пересічний український імміґрант знає про іронію канадської імміґраційної системи. Міністерство Громадянства та імміґрації Канади створює імміґраційні стандарти, особливо ті, що стосуються вимог для імміґрації фахівців за професійними ознаками, але водночас воно не звіряє ці стандарти з федеральним і провінційними міністерствами зайнятості.
 
Тому й маємо ситуацію, коли українські імміґранти на папері наче у великому попиті, а в реальності влаштуватися на роботу з українським дипломом майже неможливо.
 
Інша іронія полягає в тому, що один і той же закон реґулює, як імміґрацію до Канади, так і навчання в Канаді, але вимоги та логіка в них різняться. Імміґраційні ж офіцери в Києві керуються іншою парадигмою при видачі студентських віз. Вона потребує інших  підходів і розуміння, ніж ті, що реґулюють імміґрацію в Канаду. Саме тому необхідно залучати фахівців, котрі вміло та професійно зможуть не тільки допомогти обрати правильну освітню програму для потенційного абітурієнта з України, але й супроводжуватимуть кожен крок — від подачі документів на навчання до приїзду абітурієнта до Канади.
 
Із 2000 року група «Провіденс» працює на освітянському ринку і є однією з найстарших канадсько-українських рекрутинґових аґенцій у Канаді. Саме цей статус і набутий досвід дозволяють консультантам групи «Провіденс» досконало збагнути нюанси, пов’язані з освітою в Канаді й отриманням студентських віз. Група «Провіденс» є офіційним студентським рекрутером для державних вищих навчальних закладів (ВНЗ) у провінції Онтаріо, а саме для Гамбер-коледжу, Джордж Бравн-коледжу, Ніаґара-коледжу, Шерідан-коледжу, а також єдиним офіційним рекрутером школярів з України для Державної шкільної ради міста Торонто, до якої входить понад 500 шкіл.
 
«Провіденс» також набирає студентів і дорослих для вивчення англійської мови на короткотермінові інтенсивні програми від двох до 26 тижнів в одній із найкращих мовних шкіл міста Торонто. «Навіть адвокати рекомендують своїм клієнтам звертатися до групи «Провіденс» у складних випадках, а інші люди самі звертаються до нас, після того як вони чи їхні близькі отримали відмову у візі, працюючи з іншими аґенціями або адвокатами», — розповідає Тарас Паславський, директор групи «Провіденс».
 
Освіта в Канаді має педагогічні переваги над українською. Це — не тільки добре оснащені класи, лабораторії, але й сам навчальний процес, який учить думати й логічно вибудовувати арґументи, а не просто запам’ятовувати факти чи інформацію. У сучасному інформаційному світі з Інтернетом в кожній оселі факти завжди доступні, а вміння правильно приймати рішення — навик на все життя. Саме за наявністю цих навиків і шукають працівників усі західні компанії.
 
Крім цього, ВНЗ у Канаді входять у число найкращих вищих навчальних закладів у світі. Група «Провіденс» працює з найкращими коледжами Канади. Наприклад, видавництво New Comers Canada із Ванкувера внесло Гамбер-коледж і Джордж Бравн-коледж у трійку найкращих освітніх закладів Канади.
 
А Canada’s Innovation Leaders, журнал, який щорічно висвітлює найкращі інновації в Канаді, відзначив коледжі Шерідан і Ніаґара з науково-дослідницькими центрами, які проводять інноваційні дослідження.
 
Освіта в Канаді має переваги над європейською, адже імміґрацію через навчання легше здобути в Канаді, ніж у Європейському Союзі. Провінційні уряди зацікавлені, щоб міжнародні студенти, котрі здобули канадську освіту за канадськими стандартами, залишалися та працювали в їхніх провінціях.
 
Ще одна особливість навчання в Канаді — академічна стипендія (scholarship), інші стипендії та фінансова допомога. Більшість уважає, що отримання scholarship — це добра новина, але не для міжнародних студентів-початківців. Навпаки — це пастка, через яку можуть не відкрити візу. Наявність scholarship указує на те, що студент не має достатньо коштів для оплати навчання і не може забезпечити себе в Канаді. А це — одна з вимог навчання в Канаді.
 
Та в Канаді немає scholarships для міжнародних студентів, котрі б заплатити за все навчання. Scholarship існують тільки для студентів, котрі пишуть докторську дисертацію. Інші scholarships не оплачують усього навчання, тому на них покладатися не можна.
 
Приватні «фондові» scholarships — радше застереження, ніж допомога у відкритті візи. З ними є більше шансів, що візу можуть не відкрити і що студент може потрапити в «чорний список». На такі scholarships можна подаватися міжнародним студентам, котрі перебувають уже на другому семестрі навчання, а не на першому.
 
Проте не слід плутати scholarships із приватним чи родинним спонсорством для своїх родичів з України, котрі бажають навчатися в Канаді. Навпаки, необхідно заохочувати українців у діаспорі спонсорувати навчання своїх близьких і рідних з України в Канаді.
 
Якщо ви бажаєте, щоб ваші діти, внуки та племінники приїхали на навчання до Канади на дипломовані та сертифіковані програми або на вивчення англійської мови, звертайтеся до групи «Провіденс», яка вже допомогла багатьом учням і студентам вступити до канадських ВНЗ.
 
Працівники «Провіденсу» надають підтримку студентам від самого початку й аж до приїзду до Канади та супроводжують їх упродовж всього процесу, «від А до Я». А після приїзду студент зможе й надалі використовувати підтримку та послуги наших фахівців увесь навчальний період. По додаткову інформацію звертайтеся за тел.: +1-647-831-2139 або електронною поштою: info(@)prov.in.ua.