Мільйони молодих українців мріють про освіту за кордоном

Сьогодні молодь віком від 14 до 35 років, складає третину населення України, це близько 12 мільйонів 795 тисяч людей (за інформацією на 2 листопада, 2016 року, яка була виголошена під час парламентських слухань на тему “Ціннісні оріентації сучасної української молоді). Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою ЛНУ “Львівська Політехніка”, в грудні 2014 року опитав 6 тисяч Львівських студентів, 80% з опитаних студентів мріють про роботу чи подальшу освіту за кордоном. Тобто це молоді люди віком від 17 до 22 років. Схожа тенденція спостерігається в усіх регіонах України. За результатами опитування студентів фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва від 10 червня 2015 року в середньому 70% усіх студентів бажають навчатися за кордоном.
Цьогорічнi українськi дослідження стверджують, що дві третини молоді України віком до 35 років мріють про виїзд за кордон для здобуття кращої долі. Тобто близько 8 мільйонів 500 тисяч українців віком до 35 років бачать втілення своїх мрій за кордоном і це не беручи до уваги майже 7 мільйонів працездтатних українців, які вже працюють за кордоном. Щоб зрозуміти, на що вказують ці показники, і чому це важливо для наших Українців які проживають в Америці потрібно проаналізувати низку запитань. 
Які саме чинники штовхають українську молодь до такого вибору? Чому у молоді досягнення успішності асоціюється із закордоном? З якими викликами зіштовхуються молоді люди? І наостанок, як можливо допомогти своїм рідним з України здійснити свою мрію?
Найбільше нарікань викликає корупція, як в цілому в країні, так і у вищих навчальних закладах. До речі, агентство Ernst & Young, щойно, 10 квітня 2017, опублікувало список найкуромпованіших країн Європи у веденні бізнесу і Україна посіла 1-е місце серед 41 країни де проводилося дослідження. Наприклад у порівнянні з 2015 роком, Україна опустилася на 7 позначок, себто ситуація з корупцією погіршується. 88% респондентів заявили, що стикнулися з корупцією у бізнесі, а в попередньому році таких було лише 80%.
З кожним роком, молодь завдяки інтернету стає обізнішаною і вчиться самостійно аналізувати суспільний устрій, порівнювати рівень життя з іншими країнами. Хоча це все відбувається у віртуальному просторі, але це дозволяє зробити реальні висновки. Студенти нарікають, що їхні дипломи з України не визнаються у світі й з українським дипломом важко влаштуватися на високооплачувану роботу у західні компанії. Навіть ті міжнародні компанії, які працюють в Україні надають перевагу тим випуснкникам, які додатково навчалися за кордоном. Принагідно, варто зауважити, що українські дипломи визнаються вищими учбовими закладами (ВНЗ) США і Канади у тому випадку, коли студент виключно бажає продовжити свою освіту в них, а от роботодавець чи міжнародна корпорація, скажімо в Канаді, США чи Європі справді вже надає перевагу тим у кого диплом є канадським, американським чи європейським.
Понад 40% студентів вважають, що більшість предметів і програм, які пропонують в українських університетах не є в попиті на ринку праці в Україні та поза її межами, тобто не відповідають як ринковим вимогам України так і світовим економічним викликам. Й найголовніше, студенти, а саме третина, вважає що в Україні є низький рівень якості освіти у порівнянні із світовими ВНЗ.
Отже, молодь чітко розуміє, щоби бути конкурентноспроможним і успішним у цьому світі потрібно їхати за кордон, де можна продовжити своє навчання і отримати освіту й практичні знання, які будуть визнаватися у всіх країнах і що у свою чергу дозволить втілити свої плани у життя. Молодь втрачає довіру до системи, де панує нечесність та несправедливість, де процвітає суцільний непотизм, а отже напорюється на чисельні перепони, які заважають реалізувати свої мрії.  Саме тому дві третини всієї молоді України не бачать себе успішними у своїй країні.
Проте виникає фінансова проблема, що не дозволяє цій частині молоді втілити свої мрії і поїхати на навчання за кордон. Іншою проблемою є доступність достовірної і вичерпної інформації про навчання за кордоном зокрема в США і Канаді та знання мови. Хоча остання вирішується досить легко, адже майже в кожному ВНЗ, наприклад в США і Канаді, існують мовні курси англійської мови, після закінчення яких студент безперешкодно продовжує навчання за основним напрямком обраної програми. Отже справжня проблема полягає у доступі до інформації і платоспроможності студента.
Цю перепону для своїх родичів можуть допомогти подолати українці, які проживають в США. Сьогодні західна освіта це довгострокова інвестиція у своїх дітей, онуків та близьких, які за певних причин залишилися і не змогли виїхати зі своїми батьками та родичами. Не секрет, що багато українців в США важко працюють і також мріють про те щоб їхні діти були поруч, отримали визнану освіту і достойну роботу в престижних корпораціях і змогли реалізувати свої прагнення.
На жаль на заваді стають іміграційні бар’єри, які не дозволяють близьким з певних причин отримати студентську або туристичну візу до США. А недостатні фінансові ресурси, розповіді знайомих або власний негативний досвід, про спроби “зтягнути” дітей які увінчалися провалом, стримують багатьох наших співвітчизників від подальших активних кроків у цьому напрямку. В рівній ж мірі, неволодіння достовірною інформацією про навчання та процедуру вступу українських студентів до західних ВНЗ, навіюють додатковий острах та не сприяють швидкому розв’язанню проблеми.
Отже, найперше потрібно зрозуміти, що є альтернатива коштовному навчанню в США - це Канада. Канадська освіта це не просто інший вибір, а з багатьох точок зору це краща альтернатива, адже сама ціна навчання в Канаді набагато дешевша, а курс канадського долара по відношенню до американського додатково надає 30% заощаджень. Наприклад в середньому рік навчання в Канаді у державному ВНЗ на післядипломній програмі коштує $15,000 CAD, а в США навчання на схожій програмі буде коштувати $25,000 USD. Математику заощадження рахуємо самі.
Канадаський диплом і кваліфікація визнається і високо цінується в США, Австралії і в по всій Європі. Канадські однорічні сертифіковані післядипломні програми націлені на попит, який існує на ринку праці і дозволяють отримати практичні навики, а не тільки теоритичні знання. Окрім того, міжнародний студент має легальне право на працю під час навчання не тільки на території студентського містечка, але й поза його межами, а після отримання диплому, Канада надає право студенту оформити робочу візу до 3 років і працювати за отриманим фахом.
Географічна близькість до США є додатковим плюсом і дозволить американським українцям тримати тісний зв’язок зі своїми дітьми, які навчаються в Канаді.
Якщо у потенційного українського абітурієнта не вдається отримати візу до США то звичайно потрібно обирати Канаду, як не тільки альтернативу, але як кращу опцію. З початку року ми зауважили ріст звернень від українців з США, які розпочали серйозно цікавитися освітою в Канаді і рекомендувати своїм родичам з України саме обирати цей шлях. Ми розвіюємо міфи, надаємо комплексну інформацію і допомагаємо їхнім дітям вступити на навчання до канадського ВНЗ. Ми працюємо з державними ВНЗ Канади, які знаходяться в Торонто і околицях, де пропонується до 800 різних акредитованих програм і спеціальностей. Широкий спектр програм і кваліфіковані поради наших співпрацівників дозволяє молодим українцям обрати оптимальну спеціальність і здійснити свою заповітну мрію, отримати західну освіту і досвід. А близкість до родичів в США дозволяє заспокоїти серця багатьох батьків, що також є вагомим фактором який впливає на якість життя, як студента так і його рідних,”- коментує Тарас Паславський, директор з міжнародних зв’язків “Групи Провіденс”.
Kанадська консалтингова компанія “Група Провіденс” надає послуги українцям, котрі проживають у США, щодо можливості приїзду їхніх близьких, рідних і просто друзів з України на навчання до Канади, як на довгострокові програми так і на короткотермінові курси з вивчення англійської мови.
«Група Провіденс» спеціалізується у наданні кваліфікованих послуг із підбору освітніх програм, вступу до навчальних закладів Канади, наданні консультацій і рекомендацій щодо збору необхідних документів для студентської візи в Канаду, підтримки студентів упродовж усієї вступної кампанії й аж до приїзду в Канаду.
З літа 2016 року Група Провідесн впровадила нову програму підтримки міжнародних студентів, які вже навчаються в Канаді, отже зв’язок зі студентом тримається впродовж повного навчального циклу. “Група Провіденс” з 2003 року працює на цьому ринку і вже допомагла багатьом молодим українцям матеріалізувати свої мрії.
За додатковою інформацією, як Ваші рідні можуть приїхати до Канади на навчання, звертайтеся до “Групи Провіденс” на е-пошту: info(@)prov.in.ua; за номером телефону: +1-647-831-2139; або на інтернет сторінку — www.prov.in.ua.